Archive for Marzec, 2013

Niezbędne akcesoria kuchenne

Do niezbędnych akcesoriów w naszej kuchni należą wszelkiego rodzaju pojemniki, przeróżne łyżki, łopatki i oczywiście służące do odmierzania produktów miarki. Do najbardziej popularnych i tanich miarek należą łyżki, ale nie te, które służą nam na co dzień, czyli nie łyżeczki do herbaty czy łyżki stołowe. Są to specjalne łyżki miarki. Na miarkach typu łyżka wytłoczono najbardziej popularne, najczęściej stosowane pojemności: 15 ml, 5 ml, 2,5 ml, 1,25 ml oraz 0,6 ml. Miarki łyżeczki chowa się jedna w drugą, są bardzo praktyczne. Z ich pomocą bez trudu odmierzymy potrzebne nam ilości soli, pieprzu czy cukru. Na rynku dostaniemy również miarki, które pomogą nam odmierzyć właściwą ilość makaronu spaghetti. Surowy makaron przesuwany przez znajdujące się w miarce oczko. Za pomocą specjalnego suwaka zmniejszamy lub zwiększamy ilość makaronu, która potrzebna jest dla przygotowania potrawy dla konkretnej liczby osób. Liczba osób podana jest na suwaku. Stosując taką miarkę unikniemy ugotowania zbyt małej lub zbyt dużej ilości makaronu. Bardzo pomocnym gadżetem w naszej kuchni może okazać się służący do przechowywania wykałaczek kaktus. Ten zabawny kaktus został wykonany z pokrytego gumą plastiku, w który można wielokrotnie wbijać wykałaczki. Taki kaktus znakomicie ułatwia przechowanie wykałaczek, zapobiegając jednocześnie ich gubieniu się.

Technika ozdabiania przedmiotów

Wśród różnych technik ozdabiania przedmiotów znajduje się technika decoupage. Technika ta polega na przyklejaniu na wcześniej przygotowaną powierzchnię wybranego przez as wzoru, który wycinamy z papierowej serwetki. Technika ta jest w chwili obecnej jedną z najmodniejszych technik za pomocą, której możemy ozdobić wiele przedmiotów znajdujących się w naszym mieszkaniu. Wycięty z serwetki wzór pokrywamy wielokrotnie warstwami lakieru. Po ukończeniu pracy wzór jest całkowicie stopiony z powierzchnią ozdabianego przez nas przedmiotu. Dotykając go, nie jest możliwe wyczucie brzegów wzoru. Naklejony na przedmiot wzór ma wyglądać tak, jakby został przez nas namalowany. Technika decoupage pozwala ozdobić niemal każdą powierzchnię. Można wykorzystać ta technikę do ozdobienia przedmiotów wykonanych z drewna, metalu, plastiku czy szkła. W sklepach dostępnych jest szereg artykułów przeznaczonych do ozdabiania techniką decoupage. Dostaniemy na przykład wykonane z drewna szkatułki, ramki na zdjęcia, czy tace. Ale techniką decoupage możemy ozdabiać nie tylko nowe, specjalnie do tego celu przeznaczone przedmioty. Technika ta znakomicie nadaje się do odnowienia starych mebli, doniczek czy kubków. Technika decoupage pozwala odmienić znajdujące się w naszym mieszkaniu dodatki bez konieczności zastąpienia ich nowymi.

Tapety na ścianach

Urządzając mieszkanie zawsze musimy w jakiś sposób wykończyć ściany. W większości wypadków decydujemy się po prostu na farbę, która jest łatwa oraz szybka w zastosowaniu. Jeżeli jednak nie zależy nam aż tak bardzo na czasie z całą pewnością możemy zdecydować się na tapetę, która daje nam zdecydowanie więcej możliwości. Obecnie wybór tapet jest przeogromny. Do wyboru mamy nie tylko tapety różniące się między sobą wzorem, ale także rodzajem. W zależności od rodzaju tapety kształtuje się jej cena. Za jedne z droższych uważa się obecnie tapety tekstylne. Ich wysoka cena z całą pewnością jest warta zapłacenia. Tapety te są bowiem niezwykle dekoracyjne. Na ich wierzchu znajduje się bowiem warstwa, która wykonana może być z bawełny, jedwabiu, lnu, trawy a nawet juty. Do dość drogich tapet zalicza się także tapety flokowane. Na ich powierzchni znajduje się powłoka tekstylna, która sprawia, że tapeta przypomina zamsz oraz welur. Z całą pewnością tapety tego rodzaju również są bardzo dekoracyjne. Warto podkreślić, że flokowany może być jedynie wzór, który znajduje się na tapecie. W niższej cenie dostępne są tapety strukturalne. Na ich powierzchni dostrzeżemy ziarnistą, wypukłą strukturę. Takie tapety sprawdzą się świetnie w pomieszczeniu, które ściany pełne są różnorakich nierówności. Możemy wybrać także tapety winylowe.

Jak urządzić małą łazienkę

Nie we wszystkich blokach znajduje się naprawdę duża łazienka. Jeżeli jest niewielka wiele osób uważa, że nie może ona być ani ładna ani tym bardziej funkcjonalna. Jeżeli jednak będziemy się trzymali kilku prostych zasad z całą pewnością nawet mała łazienka będzie naprawdę piękna. Przy zastosowaniu kilku prostych trików będzie się również wydawała o wiele większa niż jest w rzeczywistości. O czym trzeba więc pamiętać? Wybierając ceramikę do małej łazienki, a więc wannę, umywalkę czy WC, trzeba pamiętać o tym, że powinny one mieć kolor biały. Jasne kolory powinny również zagościć na podłogach oraz ścianach. Z pewnością już każdy wie, że jasne kolory mają to do siebie, że optycznie powiększają pomieszczenie. Jeżeli chcemy aby mała łazienka wyglądała naprawdę ładnie nie powinniśmy decydować się na kolory ciemne, które sprawią, że będzie ona wydawała się na jeszcze mniejszą aniżeli jest w rzeczywistości. Nie bez znaczenia jest także rozmiar płytek ceramicznych, które znajdują się prawie w każdej łazience. Niewskazane są płytki mozaikowe. Będą one bowiem optycznie zmniejszały pomieszczenie. Najbezpieczniej jest zdecydować się po prostu na płytki w rozmiarze standardowym. W małej łazience lepiej także umieścić prysznic zamiast wanny. Wanna zajmuje bowiem zawsze zdecydowanie za dużo miejsca.

O urządzaniu kuchni

Pomieszczeniem w domu, które jest niezwykle ważne jest kuchnia. Wiele osób powie, że jest to wręcz serce całego domu. Z tego też powodu warto szczególnie mocno się przyłożyć planując wystrój wnętrza. W wielu domach czy mieszkaniach znajduje się kuchnia o kształcie prostokątnym. Wymusza to na nas pewne decyzje. Przede wszystkim w kuchni prostokątnej musimy rozmieścić blaty robocze w miejscu, które znajduje się wzdłuż dłuższej ściany. Konieczność takiego usytuowania mebli pojawia się zwłaszcza wtedy, kiedy kuchnia jest nie tylko długa, ale również dość mocno wąska. Z całą pewnością można jednak zdecydować się na wykończenie bardzo nowoczesne co sprawi, że kuchnia nabierze ciekawego charakteru. Warto nie decydować się na umieszczanie szafek od jednego do drugiego końca ściany. Jeden z nich warto zakończyć ustawionym po skosie ekranem. Może to być obrotowa ścianka, która daje nam mnóstwo miejsca na garnki czy inne szpargały, a jednocześnie nie zabiera nam w ogóle miejsca. Jest to jednocześnie bardzo interesujący akcent znajdujący się w kuchni. Po drugim końcu szafek warto natomiast zdecydować się na umieszczenie kącika jadalnego. W małej kuchni można go urządzić wykorzystując blat, który przykręcany jest do ściany i w miarę potrzeby opuszczany lub podnoszony. Aby kuchnia nabrała ciekawego charakteru warto wykończyć ją w nietypowych barwach.

Urządzamy dziecięcy pokój

Posiadanie dziecka wiąże się z koniecznością urządzenia pokoju dziecięcego. Warto poznać kilka przydatnych zasad, które pomogą nam urządzić naprawdę piękny dziecięcy pokój. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że oświetlenie w pokoju dziecięcym jest niezwykle ważne. Źle dobrane oświetlenie może bowiem przyczynić się do pogorszenia jakości wzroku naszego dziecka. Warto pamiętać o tym, że jedno górne oświetlenie to w pokoju dziecięcym zdecydowanie niewystarczająca ilość światła. Należy więc światło górne uzupełnić oświetleniem punktowym, które będzie zlokalizowane w różnych zakątkach pokoju. Z całą pewnością nie wolno nam zapomnieć o nocnej lampce, która musi znaleźć się przy łóżku. Koniecznie trzeba doświetlić również ten kącik, który przeznaczony jest do rysowania. Wybierając żarówki do pokoju dla dzieci warto postawić na te, które dają ciepłą barwę. Aby pokój dziecięcy był przytulny warto zdecydować się na pomalowanie ścian złamanym beżem. Aby jednak pokój nie był zbyt nudny jedną ze ścian można wykończyć tapetą w dekoracyjny wzór. Oczywiście trzeba go dobrać do płci dziecka oraz jego zainteresowań. Z pewnością chłopiec nie chciałby mieć tapety w księżniczki czy różowe słonie. Dziewczynce nie przypadnie zaś raczej do gustu tapeta w samochody. Wybierając elementy wyposażenia również warto postawić na barwy stonowane. Dzięki temu dziecko nie będzie niepotrzebnie pobudzane.

Malutki kącik jadalny

Jeżeli mieszkamy w mieszkaniu, które ma raczej niewielką powierzchnię z całą pewnością nie ma również zbyt wiele miejsca w kuchni nie mówiąc już o tym, że na oddzielną jadalnię nie mamy w ogóle co liczyć. Na szczęście przy odrobinie wyobraźni możemy w prosty sposób wyczarować kącik jadalny, który zmieści się nawet w naprawdę niewielkiej kuchni. Jeżeli mieszkamy sami z pewnością wystarczy nam niewielkich rozmiarów okrągły stolik przywodzący na myśl bar. Zestawia się go z wysokim krzesłem również w stylu barowym. Kolor krzesła oraz stolika należy oczywiście dopasować do koloru w jakim urządzona jest cała nasza kuchnia. Jeżeli natomiast potrzebujemy kącika jadalnego na więcej osób warto zdecydować się na zakup drewnianego stolika, którego boki można rozkładać. Dzięki temu kiedy tylko będziemy tego potrzebowali będziemy mogli go rozłożyć tak, że będzie mogło spożywać przy nim posiłek więcej osób. Do drewnianego stolika warto dokupić składane krzesła, które powinny być jednak również wykonane z drewna. Ciekawą propozycją do małych kuchni jest wykonany z drewna blat, który przykręca się do jednej ze ścian. Jego atutem jest to, że jest on opuszczamy. Kiedy więc nie korzystamy ze stolika blat możemy opuścić nie tracąc tym samym niepotrzebnie cennego miejsca z naszej kuchni. Do takiej formy stolika można dobrać niewielki taborecik.

Jakie schody do domu

Budując dom piętrowy musimy podjąć decyzję o tym jakie schody w nim umieścić. Do wyboru mamy naprawdę rozmaite opcje, które znacząco się między sobą różnią. Jeżeli lubimy niebanalne rozwiązania z całą pewnością możemy zdecydować się na schody, których stopnie są szklane. Aby takie stopnie były bezpieczne dla tych, którzy decydują się z nich korzystać muszą być wykonane z grubego szkła hartowanego. Dodatkowo powleka się je kilkoma warstwami specjalnej folii. Takie stopnie mają wielki atut w postaci tego, że w żaden sposób nie blokują dostępu światła. Jeżeli chcemy aby wyglądały jeszcze ładniej możemy zastosować przy nich dodatkowe oświetlenie. Jeżeli zależy nam na szybkim montażu, który nie nastręcza wielkich trudności najlepiej będzie zdecydować się na tak zwane schody modułowe. Dołączona jest do nich zawsze instrukcja, której należy się ściśle trzymać aby w stosunkowo krótkim czasie uzyskać piękne schody do swojego domu. Cena takich schodów waha się na ogół między dwoma a trzema tysiącami złotych. Dość interesującą propozycją, która również jest godna polecenia są schody wspornikowe. Aby można było je zamocować ściana, przy której mają się znaleźć musi być dość gruba. Dodatkowo musi znajdować się w niej zbrojenie. W przypadku takich schodów stopnie wykończone są na ogół drewnem.

Co powinno się znaleźć w każdej łazience

Łazienka to pomieszczenie, które odnajdziemy w każdym domu. Urządzając ją warto pamiętać, że niezależnie od tego jak jest duża lubi dyscyplinę w kwestii kolorów oraz prostotę, która wyraża się w prostym wyposażeniu. Z cała pewnością pozwala nam to osiągnąć nie tylko elegancję wnętrza, ale również sprawia, że utrzymanie porządku jest po prostu dużo łatwiejsze. Wybierając ceramikę do łazienki, a więc wannę, umywalkę oraz WC warto pamiętać o tym aby decydować się na kształty jak najbardziej proste. Najlepiej sprawdzają się również te, które mają kolor biały. Dobrym rozwiązaniem jest zintegrowanie na przykład umywalki z szafką łazienkową. Meble możemy wykorzystać do zakrycia rur, które są nieestetyczne. Urządzając łazienkę warto pamiętać o tym, że lustro to nie tylko pomoc przy robieniu makijażu czy porannym goleniu się. Jest to nieodzowny element wystroju wnętrza każdej łazienki. Nie znajdziemy innego lepszego sposobu na optyczne powiększenie pomieszczenia łazienkowego jak właśnie za pomocą lustra. Generalnie przyjmuje się zasadę, że im większe lustro znajdzie się w łazience tym lepiej. Kolor ścian łazienki to trudny orzech do zgryzienia. Jeżeli zależy nam na klasycznym wystroju wnętrza najlepiej będzie się zdecydować na kolor biały. Jeżeli jednak również ceramika jest biała łazienka może zyskać nieco chłodny i nudny wygląd. Można na przykład wykorzystać wtedy kremowe reliefy.

Światło w sypialni

Urządzając sypialnię z całą pewnością trzeba pamiętać o zapewnieniu odpowiedniego oświetlenia. Trzeba pamiętać o tym, że światło w sypialni nie może być takie samo jak w pozostałych pomieszczeniach w naszym domu. Jakie więc powinno spełniać cechy? Przede wszystkim światło w sypialni musi sprzyjać odpoczynkowi oraz relaksowi. Nie może więc być zbyt mocne. Niewskazane jest oświetlenie górne, które jest bardzo silne. Jeżeli będziemy bowiem leżeli na łóżko to może nas ono razić w oczy. Zamiast jednego silnego oświetlenia górnego lepiej zdecydować się na kilka mniejszych punktów bocznych, które będą dawały światło o mniejszej intensywności. Warto pamiętać o tym, że w sypialni dużą rolę odgrywa tak zwane światło dekoracyjne. Musi ono zostać odpowiednio dobrane i mądrze skomponowane zresztą pomieszczenia. Dzięki temu zapewni nam ono bowiem klimat, który będzie sprzyjał naszemu wyciszeniu. W sypialni świetnie więc sprawdzają się kinkiety, lampki nocne oraz stojące lampy podłogowe. Świetnym rozwiązaniem, które z powodzeniem można stosować właśnie w sypialni są listwy LED. Idealnie nadają się one między innymi do podświetlenia wnęki. Takie rozwiązanie pozwala nam wykorzystać światło, które odbija się od ściany. Takie światło sprawi, że w sypialni zapanuje prawdziwie intymny klimat, który sprzyja dobrego odpoczynkowi.